خانه / آموزش / دپارتمان ابزاردقیق / معرفی انواع سطح سنجها

معرفی انواع سطح سنجها

سطح سنج ارتعاشی (Diyapazon)

:

این لول سوئیچ برای کنترل سطح مایعات و جامدات پودری مورد استفاده قرار می گیرند ، مکانیزم کار آن به این صورت است که در حالت عادی شروع به ارتعاش می کند و در حالی که مواد به سطح آن میرسند به علت تغییر فرکانس لرزش فرمان خروجی صادر می گردد.

 

سطح سنج نوری (electro optic):

زمانی که سنسور در بیرون مایع  قرار دارد بیشتر نور LED به درون منشور منعکس میشود و هنگامی که منشور در داخل مایع غوطه ور شده باشد بیشتر نور به درون مایع شکسته خواهد شد و مقدار نور بازتابیده شده که دریافت میشود افت میکند. بنابراین کاهش انعکاس نور تماس با مایع ، وجود مایع را نشان میدهد.

سطح سنج خازنی (capacitance):

سطح سنج خازنی بصورت پیوسته یا گسسته می تواند سطح مخزن را اندازه گیری کند  با تغییر میزان سطح مقدار ظرفیت خازنی نیز اضافه مشود و اندازه گیری می گردد، از مزایای این روش این است که فاقد قطعه متحرک می باشد

سطح سنج هدایتی(conductivity):

همانطور که از نام این سطح سنج پیداست جهت اندازه گیری سطح مایعات رسانا مورد استفاده قرار می گیرد ، تشخیص سطح از این روش بسیار آسان و اقتصادی می باشد

الکترود (پروب ) بالای سطح مایع نصب می گردد با افزایش میزان مایع ، و رسیدن به الکترد جریان الکتریکی از طریق رسانایی مایع برقرار می گردد.

 سطح سنج آلتراسونیک :

تشخیص وجود مایع با قطع ارتباط بین گیرنده و فرستنده سیگنال صوتی بوسیله مایع

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بدلیل پیک ویروس کرونا در اردیبهشت ماه 1400 تا اطلاع ثانوی فروشگاه سایت تعطیل می باشد. رد کردن